Volám sa Jana Hudák Koláčná. V roku 2014 som sa rozhodla pre štúdium odboru zlatník/klenotník, čo ma viedlo k vytváraniu vlastných autorských šperkov. Šperky, ktoré ponúkam, sú vyrobené s láskou a starostlivosťou. Používam pravé prírodné minerály, ktoré prinášajú jedinečnosť a špecifický charakter každého kúsku. Všetky moje strieborné šperky sú ručne vyrábané s použitím striebra 925/1000.

Táto práca ma napĺňa radosťou a vykonávam ju s láskou. Už od detstva som bola obklopená prirodnými minerálmi, pretože moji rodičia sa touto oblasťou zaoberajú. Ešte ako malá som pomáhala mojej mame s navliekaním prirodných minerálov do náramkov a náhrdelníkov.

Po trojročnom štúdiu práva v Českej republike som zistila, že to nie je moje pravé povolanie. Nakoniec som našla svoju vášeň v tvorbe strieborných šperkov s prirodnými minerálmi.

V mojej tvorbe zdôrazňujem hodnoty jedinečnosti, kvality a luxusu. Pílka, horák a kladivo sú pre mňa nástrojmi, aby som mohla robiť prácu, ktorá ma napĺňa a zo srdca baví.